Domov pro seniory Telč Domov pro seniory Telč
Vize Domova pro seniory Telč je poskytovat kvalitní a bezpečné služby v novém domově.

Ježíškova vnoučata

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory.

Paní Lucie Bílá se přidala k Ježíškovým vnoučatům

Darovala peníze na koupi elektrických vozíků.

Díky Lucii Bílé bude mít pan Václav jednodušší a veselejší život. Známá zpěvačka se totiž přidala k Ježíškovým vnoučatům a darovala 100 tisíc korun na koupi elektrických vozíků. Prvním, kterému udělala radost, je právě senior z Telče.

Pan Václav má rád čerstvý vzduch a pořád někam jezdí. Denně tak zápasí s rukavicemi prodřenými o kola klasického vozíku. Od Ježíškových vnoučat si skromně přál rukavice. Dostal je. A navrch k tomu bude mít i elektrický vozík od Lucie Bílé.

Když se pan Václav zprávu o novém skútru dozvěděl, asi ani nevěřil vlastním uším. Doteď ho musel někdo tlačit nebo prodíral rukavice. „Budu rád, když to přijde a budu to moct vyzkoušet. Ty rukavice jsou za chvíli roztrhané z toho, jak brzdím kola rukama,“ popisuje pro Radiožurnál a dodává, že takto hezké Vánoce už dlouho neměl. „Na Ježíška já ani nevěřil,“ říká.

Spolu s ním začal opět věřit na Ježíška i zbytek domova v Telči. Díky Ježíškovým vnoučatům je splněna drtivá většina jejich přání, zmínila ředitelka domova Marika Krejčí. „Tohle jsou slzy štěstí. Kdyby tady paní Bílá byla, bude z toho nadšená,“ říká Krejčí.

„Doba Vánoc je nádherná, a když v ní nejsme sami, o to víc nás všechno těší. Když budete chtít malinkatý dáreček nebo i klidně hodně velký, řekněte to nahlas našim pracovnicím a ony se budou snažit, aby vám to Ježíškova vnoučata nadělila,“ nabádala ředitelka domova klienty.

Další dva elektrické vozíky by měly putovat do Telče za panem Leopoldem a jeho láskou paní Vlastou, kteří se v domově potkali. Bude to jejich první společná vyjížďka od doby, co se v poznali. Pan Leopold si nejprve přál společný „dvojvozík“. Takový ale není, a tak svůj skútr dostanou oba, aby společně mohli jezdit na procházky.

Jak Bílá popsala pro server iROZHLAS.cz, o projektu se dozvěděla, když do Českého rozhlasu přišla na rozhovor.

„Stala jsem se tím projektem posedlá. Už dávno se starám o seniory, podporuji Alzheimer centrum v Zátiší, koupila jsem jim bezbariérové vozidlo za svoje andílky. Tohle je projekt, u kterého prostě musím být. Od té doby – denně, poctivě, i v konkurenčních rádiích – o tom mluvím a rozkecávám to, aby lidé věděli, že existuje tabulka plná přání lidí, kteří zůstali na světě sami. A že se ta přání mohou splnit.“ Dodává přitom, že by ráda pomohla s tím, aby se projekt rozšířil i na Slovensko.

Jak se stát Ježíškovým vnoučetem?

Věnujte seniorům dárky nebo zážitky.

Více info na www.jeziskovavnoucata.cz
Zdroj: www.irozhlas.cz