Domov pro seniory Telč Domov pro seniory Telč
Vize Domova pro seniory Telč je poskytovat bezpečné a kvalitní služby v novém domově.

Vánoce v Domově pro seniory Telč

Všichni to znáte. Na Vánoce se většina z nás velice těší. Příprava zabere spoustu nervů a shánění. Prožíváme je unaveni předvánočním shonem a jsme nakonec rádi, že je po Vánocích.

Jsou však mezi námi lidé, kteří připravují Vánoce nejen doma, ve svých příbytcích, ale také lidem, se kterými jsou spojeni svojí prací. Mám na mysli zaměstnance Domova pro seniory v Telči, kteří každý rok vytvářejí vánoční atmosféru svým klientům. V průběhu let se totiž i oni stali našimi blízkými lidmi.

K vánočnímu období patří neodmyslitelně koledy, betlém, ručně vyrobená přáníčka, nazdobené perníčky. To vše, a navíc úsměvy a pohodu, přinesli do našeho domova naši přátelé a hosté. Vánoční koledy jsme si zazpívali s dobrovolníky ze Sdílení Telč a souborem Krahuláček. Krásná přáníčka vyrobily děti z MŠ Komenského Telč a děti ze ZŠ Masarykova Telč. Návštěvu Mikuláše, anděla a čertů zprostředkovaly děti ze ZŠ Hradecká Telč. Byl to takový „Mikuláš na ruby“, kdy děti obdarovávaly dospělé, ale užily si to obě strany. V rámci aktivizace smyslů si klienti připomněli vůni vanilky, badyánu a skořice. Poslední čtvrtek před Štědrým dnem jsme se sešli s našimi klienty na ochutnávce cukroví a vánoček, které jsme napekli v rámci aktivit. U rozsvíceného stromečku jsme si poslechli „Vánoční troubení“ dětí ze ZUŠ Telč pod vedením pana učitele Mašáta. Čekání na Ježíška nám už tradičně zpříjemnil koncert chrámového sboru Santini. A nechyběli ani koledníci. Na Štěpána přišly s koledami děti ze Strachoňovic s paní učitelkou Dufkovou. Veselý byl i závěr roku 2016. Rozloučili jsme se s ním tancem a zpěvem. Juchali jsme pod taktovkou manželů Doležalových.

Měli jsme u nás krásné Vánoce … a už se těšíme na ty příští! Našim zaměstnancům, milým klientům i jejich rodinám přejeme rok plný zdraví a pohody. Naše díky patří všem lidem s velkým srdcem, kteří nám pomáhají v naší práci.

LenkaPelejová
sociální pracovnice