Domov pro seniory Telč Domov pro seniory Telč
Vize Domova pro seniory Telč je poskytovat bezpečné a kvalitní služby v novém domově.

Rozsvícení vánočního stromku

Na této společné akci jsme letos rozsvítili stromek, zapálili čtvrtou adventní svíčku a ochutnali cukroví.

Součástí programu bylo také velké vánoční troubení žáků ze ZUŠ v Telči pod vedením pana učitele Mašáta.

Velkým překvapením pro naše klienty pak byla návštěva představitelů města Telče, zástupců firmy Meyra a redaktorky Českého rozhlasu paní Olgy Štrejbarové. Účelem jejich návštěvy bylo předání třech elektrických skútrů našim klientům. Tyto šikovné a překrásné dárky byly zakoupeny paní Lucií Bílou v rámci projektu Ježíškova vnoučata.

Vánoce na Starém městě v Telči – „Ježíškova vnoučata“

Náš domov žil před Vánocemi akcí, kterou spustil už vloni Český rozhlas – projektem Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům.

Když na začátku naši klienti slyšeli o tomto projektu, byli nedůvěřiví a jen zdráhavě vyslovovali svá přání, protože kdo je dnes ochoten nezištně obdarovat kohokoli ze svého okolí? Ale stala se neskutečná věc! Reakce veřejnosti byla nevídaná a na výzvu Českého rozhlasu reagovala řada obětavých, úžasných a empatických lidí, kteří neváhali potěšit naše seniory. A výsledkem je spousta dárků - oblíbené časopisy, romantické knihy, materiál pro ruční práce, zahradnické náčiní, vstupenky na koncert, kuchařka, jízdní kolo, cyklistické rukavice, ale i cigarety. Mnohdy současně s dárky přicházely i dopisy a srdečné pozdravy, někteří dárci neváhali a svoje dárky přinesli osobně a potěšili tak naše klienty milým povídáním. A je velmi potěšující, že mezi dárci byla i řada mladých lidí, studentů, kteří jsou vnímaví a vstřícní k osudům seniorů. Věřte, že na tvářích našich klientů byly úžas i slzy radosti.

K Ježíškovým vnoučatům se přidala i zpěvačka Lucie Bílá, která darovala se společností Meyra tři elektrické vozíky. Díky tomu, že má paní Lucie nejen široký úsměv, ale i velké srdce, dostali tři naši klienti několik dnů před Štědrým dnem vlastní elektrické vozíky a hned začali plánovat vyjížďky do blízkého i vzdálenějšího okolí domova. Paní Lucie Bílá říká, že je tímto projektem zcela pohlcená, že má ke starým lidem blízko a uvědomuje si, že to nemají jednoduché. Díky její empatii a vstřícnosti se v očích našich klientů objevily nejen slzy štěstí, ale nakonec i úsměv. Byly to krásné Vánoce a skvělý pocit, že nejsou sami.

Děkujeme.

Domov pro seniory Telč, Vánoce 2017.
Text a foto: Mgr. Hana Bártová