Domov pro seniory Telč Domov pro seniory Telč
Vize Domova pro seniory Telč je poskytovat kvalitní a bezpečné služby v novém domově.
Nacházíte se:

Naše nástěnka

Cestou naší chodbou mne napadlo vytvořit novou nástěnku. Co třeba tématicky zaměřenou nástěnku? Se slaměnými výrobky, které by si mohli klienti na klubu vyrobit?

Autorka textu: Aneta Štěrbová

Klienti navrhli téma “Žně před 70 lety”. Výborný nápad! Zájem byl a dobrá nálada nechyběla. Pracovali jsme s košíkem plného ječmene a pšenice, povídali si, vzpomínali a nástěnka byla do týdne hotová. Nechyběla ani zajímavá básnička a další orginální výrobky klientů doplnily celek. Je to krása. Nemyslíte? Už se těšíme na podzim :)

Dva klienti vyrobili nástroje, se kterými se v dané době pracovalo s obilím.Vyrobili ukázku žní před mechanizací a společně jsme vše kompletovali. Pracovalo se dokonce celý víkend. Debatovalo se, aby nástěnka vypadala co nejlépe .

O jedné z našich kleintek jsem věděla, že umí skládat basničky, protože mi o nich často vypráví. Byla jasným favoritem k vytvoření duše léta.

V našem domově bydlí nejeden umělec. Jeden z pánů, úžasný malíř, na mou prosbu namaloval ten nejkrásnější prázdninový čas, co si pamatuje .

Další z pánů se zhostil úkolu nelehkého, ale protože je professional vskutku výborný na vyšívání a díky vyšívacímu stolu, který dostal od Ježíškových vnoučat, je znám i za hranicemi našeho domova :) krásné výšivky byl schopen vyšít za 2 hodiny.

K neuvěřitelně drobné kresbě jsem vděčna jedné z našich klientek, která nad svým obrázkem strávila také celý víkend.

Další z klientek si své háčkování brala i na zahradu, aby stihla všechna sluníčka. S drobnou výpomocí zvládla ukázat kolik let má naháčkováno.