Domov pro seniory Telč Domov pro seniory Telč
Vize Domova pro seniory Telč je poskytovat bezpečné a kvalitní služby v novém domově.

Zahájení projektu

Město Telč a domov pro seniory Telč spolu s ostatními poskytovateli sociálních služeb v Telči zapojili do projektu Kraje Vysočina s názvem „Mít úsměv ve tváři v mládí i ve stáří – Sociální služby v Telči pro seniory a pečující.“

Zahájení projektu se účastnily také manažeři domovů pro seniory z Dolního Rakouska.

Projekt si klade za cíl zvýšit dostupnost veřejných služeb pro seniory a potřebné, zefektivnit a zlepšit poskytování sociálních služeb, zvýšit informovanost v sociálně-zdravotní oblasti, rozvíjet vzájemnou spolupráci poskytovatelů sociálních služeb, podpořit pečující, podpořit mezigenerační soužití a provést průzkum zaměřený na analýzu potřebnosti sociálních služeb v Mikroregionu Telč.

Jednou z mnoha chystaných aktivit bude například přednáška s tématem Aktivizace, zájmové a volnočasové aktivity nejen pro seniory, která se uskuteční v dubnu 2015 v sídle Charitní pečovatelské služby.

právě mluví Marika Krejčí, ředitelka Domova pro seniory TelčV plánu je také Telčský veletrh sociálních služeb s bohatým programem, jenž proběhne 18. a 19. června 2015 na Náměstí Zachariáše z Hradce a mnoho dalších aktivit.

Projekt potrvá až do prosince 2015.

Akce budou zajišťovány ve spolupráci s Městem Telč, Domovem pro seniory Telč, Sdílením  o.p.s. a Oblastní charitou Jihlava – Charitní pečovatelskou službou Telč, s ostatními pečovatelskými službami OCHJ a nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež  ZASTÁVka Telč.

zdroj: http://jihlava.charita.cz/informace/clanky/v-telci-byl-zahajen-projekt-mit-usmev-ve-tvari-v-mladi-i-ve-stari/

Soubory ke stažení